O vývojářích

Radomír Žemlička

Již od osmi let se věnuji tvorbě webových stránek a aplikací (v té době ještě jen v HTML a CSS). Zhruba od deseti let se zabírám JavaScriptem a od jedenácti PHP a SQL. S prací s těmito technologiemi mám tedy dnes celkem bohaté zkušenosti a práce mi jde od ruky. Jen tyto technologie mi už ale nestačily, proto jsem se pustil i do desktopových jazyků. Můj první pokus byl asi ve třinácti letech, kdy jsem zkoušel Visual Basic. Poté jsem se od patnácti let více zabýval C# a Javou a taktéž se okrajově zabývám programovacím jazykem C++ (s využitím frameworku Qt).

Martin Pavlíček

Zhruba v osmi letech jsem začal zkoušet práci s webovými stránkami. Toto odvětví mě ale po nějaké době přestalo bavit a tak se přibližně od třinácti let věnuji programování desktopových aplikací v programovacím jazyku C++ a nástavbové grafické knihovně Qt. Poslední 2 roky se aktivně věnuji programováni v jazyce C# a v přidružených technologiích jako je WPF a XNA. Programování mobilních aplikací pro operační systém Android se věnuji přibližně tři čtvtě roku a za tu dobu mě tato technologie nepřestala fascinovat.

Jakub Kalina

Můj první „počítač“ byl značky ATARA. Tento model mě tak zaujal, že jsem se začal zabývat počítači už od svých 9 let. Nejdříve jsem se učil, kam co patří, a pak jsem se už jen zaobíral stavbou počítačů pro známé. Po 3 rocích mě to omrzelo a začal jsem se zajímat o operační systémy a jehich chybovost. V této době jsem se začal učit psát webové stránky. Od 15 let jsem začal programovat v Jazyce C# a také v jazyce Java. Od druhého ročníku na Střední škole aplikované kybernetiky jsem se začal učit PHP. Nadále se zaobírám programováním aplikací na mobilní zařízení s operačním systémem Android.